Ürünlerİmİz

ayrac resmi

Anasayfa > Ürünlerimiz

Zeytinyağlı Sabun

El yapımı % 100 zeytinyağlı sabunlarımız ile cildiniz  ve saçlarınız için hiç bir endişeye, şüpheye girmenize gerek yok. Zeytinyağlı sabunlarımızın hepsi elde yapılıyor. Hikmet ustamız sabunlarımızı sizin için kaynatıyor, hem de tamamen doğal malzemelerle ! Sabun yaparken ihtiyacımız olan şey 2 birim yağ, 1 birim su ve Sodyum Hidroksit (NaOH), halk dilinde kostik.          

Zeytinyağlı doğal sabunlarımızı üretirken biz Natürel Sızma Zeytinyağı , su ve yalnızca % 0,5 oranında sodyum hidroksit kullanıyoruz. Bu sebeple marketten almış olduğunuz kimyasal sabunlara kıyasla çok daha az köpürür, çünkü içerisinde kesinlikle deterjan türevi ürünler yoktur.

Sabunlarımızın bazı %100 zeytinyağıdır ve farklı çeşitleri de vardır; zeytinyağlı çilekli, zeytinyağlı kayısılı , zeytinyağlı portakallı, zeytinyağlı buğday rüşeymili, zeytinyağlı tropikal meyveli, zeytinyağlı kahveli, zeytinyağlı kekikli, zeytinyağlı tarçınlı ve defneli zeytinyağlı sabunumuz gibi...  

Meyve aromalı sabunlarımızı üretirken de, doğallığa %100 sadık kalıyoruz. Bu sabunlarımızın da bazı zeytinyağından oluşur, ek olarak içine, örneğin çileklide; Çileğin öz yağı ve kurutulmuş çilek parçacıkları eklenir.

Defne yağlı sabunumuz, diğer çeşitli zeytinyağlı sabunlarımıza  göre biraz farklıdır, çünkü;  defne yağı oranları devreye girer, defne yağıda yine zeytinyağı gibi bazı oluşturur. Örneğin %30 defne yağı - % 70 zeytinyağı sabunu, % 20 defne yağı-% 80 zeytinyağı sabun ve yahut %10 defne yağ- % 90 zeytinyağı sabunu gibi çeşitleri bulunmaktadır.

La Mozaika Defne Yağlı Sabunu üretirken % 30 defne yağı % 70 zeytinyağı kullanır.

Diğer meyve/bitki çeşitli zeytinyağlı sabunlarımızda ise bazı tamamen zeytinyağı olup içinde  az miktarda meyve yağları bulunur. Meyve aromalı sabunlarımızla, cildiniz için gereken çeşitli vitaminleri, sağlıyoruz.